Farba do malowania opon - jaką wybrać?

Na rynku można znaleźć całą masę produktów przeznaczonych do malowania opon. Najważniejszym aspektem jest kolor farby. Najczęściej sięgamy po czarną barwę, która ma subtelnie „odnowić” opony. Zaleca się wybór środków skoncentrowanych, ponieważ są najskuteczniejsze, a także najprostsze w przechowywaniu (niewielka ilość specyfiku wystarczy na wiele użyć). Warto stosować wysokiej klasy produkty, ponieważ w przeciwnym wypadku farba szybko się zmyje, natomiast modele sprawdzone będą utrzymywać się na powierzchni gumy przez długi czas.

Farba do malowania opon - gdzie kupić?

Zastanawiając się nad kupnem dobrej farby do opon, nie warto oszczędzać czy decydować się na zakup z niepewnych źródeł. Użycie niezbyt dobrego czernidła jest ryzykowne, ponieważ preparat może wejść w reakcję chemiczną z gumą i pogorszyć jej właściwości, zamiast zakonserwować, co ma miejsce w przypadku sprawdzonych produktów. Sklep.tiptopol.pl posiada w ofercie wyłącznie dobre preparaty, które są powszechnie używane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i warsztaty samochodowe.

Farba do malowania opon - cena

Na wybór konkretnego produktu wpływa wiele aspektów i niewątpliwie należy do nich również cena. Nie warto oszczędzać szczególnie na farbach do opon, ponieważ będzie to owocować gorszą trwałością środka (w najlepszym przypadku). Niemniej wybór dobrego koncentratu także jest bardzo atrakcyjny pod kątem ceny. W takim przypadku można liczyć na wysoką wydajność - np. niektóre farby do opon rozcieńcza się w proporcji 1:3, czyli z jednego litra preparatu można uzyskać 3 litry gotowego środka do malowania.

Farba do malowania opon - opinie

Farby do malowania opon nieprzypadkowo otrzymują tak pozytywne opinie zarówno od kierowców indywidualnych, jak i ekspertów prowadzących własne warsztaty samochodowe. Warto pamiętać, że dobry produkt może być również stosowany w przypadku czarnych elementów plastikowych w samochodzie, czyli na przykład osłon lusterek czy zderzaków. Specjaliści polecają stosowanie tego typu środków na zewnętrzną część opon, ponieważ niektóre preparaty aplikowane na część wewnętrzną mogą zmniejszyć przyczepność ogumienia.